روش نگهداری از گیاه ساسنوریا

روش نگهداری از گیاه سانسوریا

زادگاه گیاه سانسوریا ، جنوب آسیا ، ماداگاسکار و آفریقا است.

گیاه سانسوریا از کم توقع ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می رود و علت آن هم عمر طولانی آن در عین نیاز کم به آب و نور خورشید است.

به همین علت اگر در زمینه نگهداری از گیاهان خانگی تجربه ندارید و می خواهید از جایی شروع کنید و تجربه کسب کنید ، گیاه سانسوریا از بهترین پیشنهاد ها برای شما محسوب می شود زیرا نگهداری از آن ، دشواری ندارد و زمان بر هم نیست!!

تاثیر سانسوریا در تهویه هوای اطراف

این گیاه، سمومی مانند فرمالدئید، زایلن و تولوئن را از محیط جذب می کند؛ پس باعث بهبود کیفیت هوای اطراف شما خواهد شد . این ویژگی، سبب می‌شود که سانسوریا، یک گیاه مناسب برای اتاق خواب نیز باشد؛ چون با افزایش اکسیژنِ فضا، به خوابِ بهترِ شما کمک می‌کند..

سانسوریا ، لوکسِ اقتصادی !!

سانسوریا، از لحاظ ظاهری، از قدیمی ترین و ساده ترین گیاهانِ موجود است. اما هنوز هم گیاهی شیک و لوکس به حساب می آید.

به همین دلیل این گیاه، بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است.

آبیاری سانسوریا

همانطور که گفته شد ، سانسوریا از کم توقع ترین گیاهان در آبیاری است به همین دلیل موقع آبیاری آن ، از خشک بودن سطح خاک آن مطمئن شوید.

  • کم توقع بودن این گیاه به معنی حساس نبودن آن نیست !!

پس خیس نگه داشتن مداوم خاک آن باعث پوسیدگی و خرابی آن می شود.

آبیاری، حدود یک بار در هفته، در تابستان و دو هفته یک بار، در زمستان، برای این گیاه کافی است پس از جهت سفر رفتن و بیرون رفتن از منزل نگرانی نسبت به گیاه خود ندارید و اگر آدمی هستید که بسیار سفر می کنید و یا مدت کمی را در خانه می گذرانید ، سانسوریا برای شما گزینه ای مناسب است.

نور سانسوریا

وضعیت ایده آل از جهت نور برای این گیاه قرار دادن آن در فاصله ۲ متری پنجره جنوبی و غربی است اما اگر منزل شما طوری نیست که امکان این را ندارید که گیاه را در وضعیتی مناسب قرار دهید ، اصلا جای نگرانی نیست زیرا این گیاه توانایی سازگاری با محیط های کم نور را هم دارد.

رطوبت سانسوریا

همانطور که پیش تر هم گفته شد تحمل این گیاه در انواع فصول و وضعیت آب و هوایی بالاست و جای نگرانی ندارد اما چند نکته مهم را باید رعایت کرد:

  1. گیاه ها در مکانی قرار دهید که در معرض برف و باران قرار نگیرد
  2. اگر گیاه را در فضای باز و خارج از منزل نگهداری می کنید ، حتما در فصل زمستان آن را به داخل خانه منتقل کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *